TNPW12061K54BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
Susumu
Similar
Vishay Dale Thin Film
1.54 kOhms ±0.1% 0.52W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW1206
TNPW12061K54BEEA
DigiKey Part Number
TNPW12061K54BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW12061K54BEEA
Description
RES 1.54K OHM 0.1% 0.52W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW12061K54BEEA Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)