TNPW080530K1BXEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
30.1 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0805
TNPW080530K1BXEA
DigiKey Part Number
TNPW080530K1BXEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080530K1BXEA
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 0.26W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW080530K1BXEA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)