TNPW080523R2BEEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 980
23.2 Ohms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0805
TNPW080523R2BEEA
DigiKey Part Number
TNPW080523R2BEEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080523R2BEEA
Description
RES 23.2 OHM 0.1% 0.26W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
65 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW080523R2BEEA Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)