TNPW080516K9BEEA
DigiKey Part Number
541-TNPW080516K9BEEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-TNPW080516K9BEEACT-ND - Cut Tape (CT)
541-TNPW080516K9BEEADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW080516K9BEEA
Description
RES 16.9K OHM 0.1% 0.26W 0805
Detailed Description
16.9 kOhms ±0.1% 0.26W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW080516K9BEEA Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)