TNPW060362K0BXEN is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW060362K0BXEN
DigiKey Part Number
TNPW060362K0BXEN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW060362K0BXEN
Description
RES 62K OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW060362K0BXEN Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)