TNPW06035K11BYTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
5.11 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW06035K11BYTA
DigiKey Part Number
TNPW06035K11BYTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW06035K11BYTA
Description
RES 5.11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW06035K11BYTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)