TNPW060320K0BXEA
DigiKey Part Number
TNPW060320K0BXEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW060320K0BXEA
Description
RES 20K OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW060320K0BXEA Models
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)