TNPW0603137KBEEN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 27.338
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
137 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
TNPW0603137KBEEN
DigiKey Part Number
TNPW0603137KBEEN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW0603137KBEEN
Description
RES 137K OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TNPW0603137KBEEN Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)