TNPW040211K5BETD is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 25.328
Datasheet
11.5 kOhms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
TNPW0402
TNPW040211K5BETD
DigiKey Part Number
TNPW040211K5BETD-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW040211K5BETD
Description
RES 11.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TNPW040211K5BETD Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)