TNPU1206133RAZEN00
DigiKey Part Number
TNPU1206133RAZEN00-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPU1206133RAZEN00
Description
RES SMD 133 OHM 0.05% 1/4W 1206
Detailed Description
133 Ohms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPU1206133RAZEN00 Models
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)