SOMC160339K2FEA
DigiKey Part Number
SOMC39.2KGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SOMC160339K2FEA
Description
RES ARRAY 8 RES 39.2K OHM 16SOIC
Detailed Description
39.2k Ohm ±1% 160mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Power Per Element
160mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Resistance (Ohms)
39.2k
Size / Dimension
0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.090" (2.29mm)