RNR70H3163FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
316 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR70H3163FRRSL
DigiKey Part Number
541-RNR70H3163FRRSLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR70H3163FRRSL
Description
RES 316K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)