RNR55K6810FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 126
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
681 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55K6810FRB14
DigiKey Part Number
RNR55K6810FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55K6810FRB14
Description
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55K6810FRB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)