RNR55H3922DSB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39.2 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H3922DSB14
DigiKey Part Number
RNR55H3922DSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H3922DSB14
Description
RES 39.2K OHM 1/8W .5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H3922DSB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)