RNR55H2673FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
267 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H2673FRB14
DigiKey Part Number
RNR55H2673FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H2673FRB14
Description
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H2673FRB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)