RNR50J1653FSB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
165 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50J1653FSB14
DigiKey Part Number
541-RNR50J1653FSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50J1653FSB14
Description
RES 165K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50J1653FSB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)