RNR50J1101FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.1 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50J1101FRB14
DigiKey Part Number
RNR50J1101FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50J1101FRB14
Description
RES 1.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50J1101FRB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)