RNR50H1002FRRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50H1002FRRE6
DigiKey Part Number
541-RNR50H1002FRRE6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50H1002FRRE6
Description
RES 10K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50H1002FRRE6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)