RNC65H2153FRRE665 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
215 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC65H2153FRRE665
DigiKey Part Number
541-RNC65H2153FRRE665TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC65H2153FRRE665
Description
RES 215K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Failure Rate
R (0.01%)