RNC60H9650BSRE6
DigiKey Part Number
RNC60H9650BSRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC60H9650BSRE6
Description
RES 965 OHM 1/4W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
965 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate
S (0.001%)