RNC55J3323DSB14 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
332 kOhms ±0.5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55J3323DSB14
DigiKey Part Number
RNC55J3323DSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55J3323DSB14
Description
RES 332K OHM 1/8W .5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNC55J3323DSB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)