RNC55H75R0BSB1465 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
75 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55H75R0BSB1465
DigiKey Part Number
541-RNC55H75R0BSB1465-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55H75R0BSB1465
Description
RES 75 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55H75R0BSB1465 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)