RNC50J3602BSRE7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
36 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50J3602BSRE7
DigiKey Part Number
541-RNC50J3602BSRE7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50J3602BSRE7
Description
RES 36K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)