RNC50J2462BSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
24.6 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50J2462BSBSL
DigiKey Part Number
RNC50J2462BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50J2462BSBSL
Description
RES 24.6K OHM 1/10W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC50J2462BSBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)