RNC50H7152DRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
71.5 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC50H7152DRB14
DigiKey Part Number
541-RNC50H7152DRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC50H7152DRB14
Description
RES 71.5K OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNC50H7152DRB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
R (0.01%)