RN65C4753FR36 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
475 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65C4753FR36
DigiKey Part Number
RN65C4753FR36-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65C4753FR36
Description
RES 475K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65C4753FR36 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)