RN55C84R5BRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
84.5 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN55C84R5BRSL
DigiKey Part Number
RN55C84R5BRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN55C84R5BRSL
Description
RES 84.5 OHM 1/8W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN55C84R5BRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)