RLR07C1603GSRSL23 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 200
Datasheet
In Stock: 0
160 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C1603GSRSL23
DigiKey Part Number
541-RLR07C1603GSRSL23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C1603GSRSL23
Description
RES 160K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)