RLR07C1543FRB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
154 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C1543FRB14
DigiKey Part Number
541-RLR07C1543FRB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C1543FRB14
Description
RES 154K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)