RLR07C1004GMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 21
Datasheet
In Stock: 671
Upgrade
In Stock: 0
Upgrade
In Stock: 199
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
1 MOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C1004GMBSL
DigiKey Part Number
RLR07C1004GMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C1004GMBSL
Description
RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C1004GMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)