RL07S222GB14
DigiKey Part Number
541-RL07S222GB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S222GB14
Description
RES 2.2K OHM 1/4W 2% AXIAL
Detailed Description
2.2 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RL07S222GB14 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)