RCS080547K0JNEA is out of stock and can be placed on backorder.
Vishay Dale
In Stock: 5.643
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 7.860
Datasheet
Panasonic Industry
Similar
47 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film