RCS0805470KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 4.980
Similar
470 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RCS0805470KJNEA
DigiKey Part Number
541-2872-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCS0805470KJNEA
Description
RES 470K OHM 5% 3/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCS0805470KJNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)