RCG080522R0JNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
TE Connectivity Passive Product
Bourns Inc.
22 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RCG080522R0JNEA
DigiKey Part Number
541-1831-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCG080522R0JNEA
Description
RES 22 OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCG080522R0JNEA Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)