NS00522R00FE12
DigiKey Part Number
541-NS00522R00FE12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NS00522R00FE12
Description
NS-5 22 1% E12 E3
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±1% 5W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 250°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)