IHLP3232DZER100M01
DigiKey Part Number
541-1370-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1370-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1370-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZER100M01
Description
FIXED IND 10UH 5.2A 59.9 MOHM
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 5.2 A 59.9mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP3232DZER100M01 Models
DC Resistance (DCR)
59.9mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
15MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.322" L x 0.322" W (8.18mm x 8.18mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
9A