IHLP2525CZER100M01
DigiKey Part Number
541-1013-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1013-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1013-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZER100M01
Description
FIXED IND 10UH 3A 105 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 3 A 105mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IHLP2525CZER100M01 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
7A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
105mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)