IHLP2525CZEK3R3M01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 1.442
Datasheet
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6 A 30mOhm Max Nonstandard
IHLP2525CZEK3R3M01
DigiKey Part Number
541-IHLP2525CZEK3R3M01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP2525CZEK3R3M01
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
13.5A