IFCL3030DEER100M
DigiKey Part Number
541-IFCL3030DEER100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IFCL3030DEER100MCT-ND - Cut Tape (CT)
541-IFCL3030DEER100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFCL3030DEER100M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL, 10UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array Inductance - Connected in Series 10 µH Inductance - Connected in Parallel 60.6mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2.4 A Nonstandard
Category
Current Saturation - Parallel
3.1 A
Manufacturer
Vishay Dale
Current Saturation - Series
1.5 A
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
60.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
DC Resistance (DCR) - Series
242.4mOhm Max
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
10 µH
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating - Parallel
2.4 A
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Current Rating - Series
1.2 A
Height
0.177" (4.50mm)