ICM0805ER900M
DigiKey Part Number
541-1700-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-1700-1-ND - Cut Tape (CT)
541-1700-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ICM0805ER900M
Description
CMC 330MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 330mA DCR 350mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ICM0805ER900M Models
Category
Current Rating (Max)
330mA
Manufacturer
Vishay Dale
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.057" (1.45mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz