ERL6210R000JKBF1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6210R000JKBF1
DigiKey Part Number
541-ERL6210R000JKBF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6210R000JKBF1
Description
RES 10 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
94 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)