ERC7024K300FEEB500
DigiKey Part Number
541-ERC7024K300FEEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC7024K300FEEB500
Description
RES 24.3K OHM 1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
24.3 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)