ERC70169K00BHEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
169 kOhms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC70169K00BHEK500
DigiKey Part Number
541-ERC70169K00BHEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC70169K00BHEK500
Description
RES 169K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)