ERC554K5300DHEK600
DigiKey Part Number
541-ERC554K5300DHEK600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC554K5300DHEK600
Description
RES 4.53K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Detailed Description
4.53 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)