ERC55499R00BHEK600 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
499 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC55499R00BHEK600
DigiKey Part Number
541-ERC55499R00BHEK600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC55499R00BHEK600
Description
RES 499 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)