ERC5529K400FHEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 100
29.4 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5529K400FHEK500
DigiKey Part Number
541-ERC5529K400FHEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5529K400FHEK500
Description
RES 29.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)