ERC5516K200BEEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
16.2 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5516K200BEEA500
DigiKey Part Number
541-ERC5516K200BEEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5516K200BEEA500
Description
RES 16.2K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)