ERC5513R300FHEB600 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
13.3 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5513R300FHEB600
DigiKey Part Number
541-ERC5513R300FHEB600TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5513R300FHEB600
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)