ERC5064R900DEEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
64.9 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC5064R900DEEB500
DigiKey Part Number
541-ERC5064R900DEEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5064R900DEEB500
Description
RES 64.9 OHM 0.5% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)