ERC502K6700FHEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.67 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC502K6700FHEA500
DigiKey Part Number
541-ERC502K6700FHEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC502K6700FHEA500
Description
RES 2.67K OHM 1% 1/10W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)